КОРИСНІ СТАТТІПро кредитиСПОСОБИ ВІДСТРОЧЕННЯ БОРГУ У БАНКУ ЧИ В МФО

08.12.20210

Якщо виникли труднощі з погашенням боргу, бажано повідомити про це кредитора. Повідомте, чому ви не можете вносити платежі, надайте кредитору докази важкого матеріального становища. Банки зацікавлені в поверненні коштів. Тому часто входять в положення боржників і пропонують їм способи розв’язання проблеми. Які саме існують способи відстрочення боргу по кредитам?

       Реструктуризація. Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про споживче кредитування» є можливість реструктурувати борг. Це зміна строків і розмірів платежу, списання частини боргу (як правило, сум штрафних санкцій), обмін боргу на частку у власності (у разі, якщо сума боргу дуже велика). По суті, це збільшення терміну виплат і скорочення щомісячної суми. Отже, ви зможете платити менше, але доведеться це робити довше.

Для реструктуризації кредитного боргу необхідно звернутися із заявою до фінансової установи, в якій Ви взяли кредит. У заяві необхідно вказати обставини, які спричинили негативне фінансове становище та подати підтверджуючі документи. Підставою для початку проведення процедури фінансової реструктуризації є згода на реструктуризацію – письмовий договір між боржником і залученим кредитором, що містить арбітражну угоду.

Рефінансування. Здійснюється шляхом взяття нового кредиту для погашення боргу. Зробити це можна в тому ж банку. Однак, варто враховувати те, що новий кредит буде цільовим і ви не зможете витратити гроші ні на що, крім погашення заборгованості, що утворилася.

        Кредитні канікули — це період, коли виплати по кредиту тимчасово призупиняються. Також протягом такого періоду не застосовуються штрафні санкції: пеня та додаткові відсотки за несвоєчасне погашення. Кредитні канікули не означають припинення сплати відсотків або основного боргу. Тобто банк не пробачає клієнту борг, а просто тимчасово його «заморожує». При цьому термін виплати кредиту стає довшим.

Відсотки за користування кредитом продовжують нараховуватись, просто клієнт може не сплачувати їх зазначений період. Але йому доведеться заплатити їх пізніше.

         Варіанти кредитних канікул:

  • тимчасове звільнення від сплати відсотків, при цьому треба сплатити основну суму боргу;
  • тимчасове звільнення від виплати суми кредиту, але обов’язковим є погашення відсотків;
  • звільнення від будь-яких виплат по кредиту (і відсотки, і сума боргу).

Умови та правила надання кредитних канікул банки визначають самостійно, і така послуга не є гарантованою. Тому, перш ніж підписувати кредитний договір, варто про це поцікавитись.

Єдиний виняток серед позичальників, яким банки зобов’язані надати пільговий період по сплаті боргу, — це військовослужбовці. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачає, що військовим з початку і до закінчення особливого періоду, штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, в тому числі банками і фізичними особами, а також відсотки за користування кредитом не нараховуються.

До введення в Україні карантину кредитні канікули надавалися на розсуд кредитора виключно за таких причин:

  • тривала хвороба позичальника або його близьких;
  • смерть близького родича або годувальника сім’ї;
  • втрата місця роботи з причин, незалежних від боржника;
  • втрата майна або отримання збитку, що є наслідком стихійного лиха;
  • народження дитини (в дуже рідкісних випадках для одиноких матерів у декреті).

Запровадження карантинних обмежень у березні 2020 року спричинило масову неплатоспроможність як серед фізичних осіб, так і серед бізнес-сектору. Тому ухвалили Закон, згідно з яким право на кредитні канікули мають як фізичні особи, так і підприємці (ФОП), малий, середній та навіть великий бізнес.

Кредитні канікули надаються клієнтам, які не мали боргів по сплаті кредиту до 1 березня 2020 року, та можуть підтвердити факт зниження доходів або погіршення фінансового стану (документи, що підтверджують втрату місця роботи, довідка про доходи, фінансовий звіт або звіт про господарську діяльність тощо).

Якщо ж питання кредиту та боргу вийшло з-під Вашого контролю — радимо звертатися до адвокатів юридичної компанії «Мережа права».

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021