КОРИСНІ СТАТТІПро пенсіїЧОМУ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НЕ ПЕРЕРАХУЄ ПЕНСІЇ ДОБРОВІЛЬНО

03.12.20210

Під час проведення перерахунку пенсій у 2018 році Пенсійний фонд значно скоротив виплати військовим пенсіонерам та «правоохоронцям». Зробити це дозволила Постанова №103 «Про перерахунок пенсій особам, які  звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Саме через неї із пенсій силовиків забрали надбавки та премії. Такі маніпуляції призвели до масових звернень військових пенсіонерів у суд. На сьогоднішній день у провадженнях Окружних адміністративних судів знаходяться тисячі позовів до Управлінь Пенсійного фонду. Втім чи варто чекати, що Пенсійний фонд самостійно зробить перерахунок пенсій силовикам?

Усі військові пенсіонери, звільнені до березня 2018 року, мають право звернутися до суду та збільшити свою пенсію за рахунок повернення надбавок. Адже пенсія має виплачуватися з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

З березня 2019 року набрало чинності судове рішення у зразковій справі №826/3858/18, що дає можливість боротися за перерахунок пенсій. Посилаючись у позовній заяві на номер зразкової справи пенсіонер отримує право на розгляд за правилами спрощеного провадження.

Набирають популярності і позови за зразковою справою №240/5401/18, яка дозволяє пенсіонерам з вислугою від 27 років збільшити відсотковий розмір своєї пенсії. Пенсіонери також можуть судитися за зразковою справою №520/8675/18 з приводу неповної виплати пенсії за 2018-2019 роки.

Наведені приклади зразкових справ затверджують право пенсіонерів-силовиків на позитивні рішення судів. Це за умови правильно складеного тексту позовної заяви. А якщо є позитивні рішення, то Пенсійний фонд гарантовано перерахує пенсію і з нового місяця буде виплачувати нову суму.

Але чому Пенсійному фонду не вигідно самостійно робити перерахунок? Все через те, що перераховані пенсії щомісяця все одно виплачуються з державного бюджету. А ось виплати заборгованості за всі попередні роки, коли силовик отримував зменшену пенсію, надходять уже з Пенсійного фонду. І під час постійного перерахунку пенсій, збільшується кількість силовиків, яким потрібно виплатити і заборгованість. Утворюється велика черга із людей, які очікують виплат від ПФУ. Лише при поверненні надбавок пенсіонер отримує приблизно від 50 тис. грн заборгованості. Станом на сьогоднішній день “черга”  складає 2-3 роки очікування бюджетних виплат.

Тобто Пенсійний фонд не може своєчасно розраховуватися з пенсіонерами по заборгованості за рішеннями суду. Саме тому прогнозувати перерахунки у добровільному порядку просто неможливо. Як висновок, добиватися виплати заборгованості треба самостійно, щоб хоча б через декілька років отримати свої законні гроші. Рекомендуємо не зволікати з відстоюванням своїх прав у суді, тому що постійно підвищується ризик “встати у кінець” багатолітньої черги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021