КОРИСНІ СТАТТІПро кредитиНАСЛІДКИ НЕСПЛАТИ КРЕДИТУ ТА СПОСОБИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ

08.12.20210

Кредит в банку або в мікрокредитній фінансовій організації (МФО) позичальник повинен платити, незалежно від обставин, які відбуваються  у його житті. Якщо платити вчасно немає змоги, то боржник повинен пам’ятати про наслідки від несплати кредиту. Адже іноді ці наслідки тягнуть за собою все більше й більше неприємностей.

       Статтею 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Відповідно до ст.623 ЦК України боржник, який порушив зобов’язання, має відшкодувати кредиторові завдані ним збитки. Які ж наслідки порушення цього зобов’язання?

        Штрафи і пеня.  Штрафи – фіксована сума, яка нараховується за порушення кредитного договору. Найчастіше вона фіксована та залежить від кількості порушень. Пеня — сума, яка нараховується за кожен день прострочення. Вона визначається у відсотках від розміру заборгованості. Тобто з кожним днем прострочення сума Вашого боргу збільшується.

         Псування кредитної історії. Банки та фінансові установи негайно повідомляють про прострочені платежі в бюро кредитних історій. Навіть якщо співробітники кредитних організацій дають клієнту додатковий термін на внесення платежу, прострочення вже задокументоване, а кредитна історія погіршується.

Якщо при отриманні позики в банку позичальник декілька разів за термін дії кредитного зобов’язання запізнився з платежем на термін до місяця, це не принесе серйозних наслідків при спробі взяти наступний кредит. Але якщо прострочений кредит не виплачується півроку і більше, то кредитна історія погіршиться досить сильно і взяти наступну позику в банку стане проблематично.

        Колекторський шантаж. Банк може продати борг свого клієнта колекторській компанії, які часто діють на межі закону та шантажують. Колектори приходять додому до боржників, чинять психологічний тиск, загрожують, що посадять у в’язницю за несплату кредиту. Також вони можуть діставати нескінченними дзвінками та СМС-повідомленнями боржника та усю його родину.

Тут варто пам’ятати, що в українському законодавстві не передбачено кримінальної відповідальності за несплату кредиту, якою часто лякають позичальників колекторські компанії та представники банків. Кримінальну справу можуть порушити лише за ст. 190 КК України, яка передбачає відповідальність за шахрайство під час отримання кредитних коштів. Вона настає, коли позичальник навмисне подав банку підроблені довідки з місця роботи та про доходи, або спочатку не збирався погашати заборгованість.

         Правове стягнення боргів – банк чи МФО може подати позов на боржника у суд. Після цього є загроза накладення арешту на майно позичальника, примусового стягнення майна за наслідками судового розгляду.   Якщо людина не виконує порядок погашення боргів за рішенням суду, в справу вступають судові пристави.

         Судові пристави можуть щомісячно відраховувати до 50% із зарплати в рахунок погашення кредиту, вилучати готівку, списувати кошти з банківських рахунків. Навіть з зарплатної карти позичальника можуть знімати кошти офіційно. Пристави можуть вилучати або накладати арешт на особисті речі – техніку, коштовності, автомобіль тощо. Також у них є можливість підключити до виплати боргу поручителів по кредиту, якщо такі є.

Дії банку, які не передбачені кредитним договором, вважаються незаконними та не можуть бути реалізовані. Неприпустимі такі прийоми як погрози на адресу клієнта та членів його сім’ї, перехід на особи, шантаж. Представники кредитора не можуть конфіскувати майно, нараховувати пеню та штрафи, що не передбачені умовами угоди.

Якщо виникли труднощі з погашенням боргу, бажано повідомити про це кредитора. Повідомте, чому ви не можете вносити платежі, надайте кредитору докази важкого матеріального становища. Банки зацікавлені в поверненні коштів. Тому часто входять в положення боржників і пропонують їм способи розв’язання проблеми: реструктуризація боргу, зниження процентної ставки, списання штрафів і пені. Всі питання вирішуються індивідуально з кожним позичальником. Якщо ж питання вийшло з-під Вашого контролю — радимо звертатися до адвокатів юридичної компанії «Мережа права».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021