КОРИСНІ СТАТТІПро кредитиЯК ВАШ КРЕДИТ МОЖЕ СТАТИ СУДОВОЮ СПРАВОЮ

08.12.20210

В умовах нестабільної фінансової ситуації у країні  — не є дивиною масові звернення громадян за кредитними коштами до банківських установ. У той самий час у місцеві суди надходить безліч позовів про стягнення заборгованості за цими договорами. За яких умов банк може подати на Вас у суд та чим грозить позичальнику судовий процес за кредитом?

Спори щодо виконання кредитних договорів, договірних зобов’язань складаються юристами банків за “конвеєрним” принципом, інколи навіть без спроб урегулювання відносин у досудовому порядку. Переважна кількість спорів все ж таки виникає через те, що боржник несвоєчасно виплачує кошти за кредитом.

Якщо боржник дізнався про судове провадження, але все одно не платить за договором, окрім боргу, як позиченої суми, в порядку примусового стягнення додаються відсотки, пеня та штрафи. Їх банк завчасно визначає як обов`язкові кошти через суд. Таким чином сума боргу може збільшуватися у декілька разів (тобто, при сумі кредиту у 10 тисяч гривень — особа повинна сплатити через Державну виконавчу службу 50 тисяч).

Згідно зі статею 4 Закону України «Про виконавче провадження» заходи примусового виконання — стягнення на майно боржника, на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника та інші заходи, визначенні рішенням суду.

Коли на Вас відкрито судове провадження або є виконавчий напис, виникає ряд інших неприємних наслідків від кредиту – арешт майна, блокування банківських рахунків, обмеження на отримання спадщини, заборона купівлі-продажу та інші.

Також Ви не зможете працевлаштуватися, тому що потрапите у реєстр боржників.  Це відкрите джерело, де вас можуть знайти ваші друзі, знайомі та, відповідно, роботодавці. А ще з’являється ризик заборони виїзду за кордон — на роботу чи на відпочинок поїхати уже не вдасться. При цьому увесь час Ваші відсотки по кредиту продовжують невпинно рости.

І наостанок, якщо прострочений кредит не виплачується півроку і більше, то погіршиться Ваша кредитна історія. А це означає, що отримати наступну позику в банку для Вас стане проблематично.

Для уникнення ситуацій свавільного збільшення суми боргу зі сторони банку та інщих проблем громадянин має відстоювати свої права на етапі судового розгляду за допомогою досвідченого адвоката.

Читайте також: «Як обрати адвоката по кредитам та не потрапити до шахраїв?».

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021