КОРИСНІ СТАТТІПро трудові спориЯК ЗАКОННО ЗВІЛЬНИТИСЬ, ЩОБ НЕ ВІДПРАЦЬОВУВАТИ 14 ДНІВ?

06.12.20210

У кожної людини може настати момент, коли їй потрібно змінити роботу. Зазвичай, після заяви на звільнення необхідно відпрацювати ще два тижні. Що ж робити, якщо Вам запропонували роботу мрії, але приступити до обов’язків потрібно вже завтра? Ми знаємо, як мінімум, чотири законних підстави не відпрацьовувати 14 днів. 

Працівник може обрати для себе один з таких варіантів звільнення, як за власним бажанням так і за угодою сторін. Звільнення за власним бажанням передбачено ст. 38 Кодексу законів про працю. Законом не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням, а лише попередження про звільнення за 2 тижні. Втім є перелік причин, зазначений у ч.1 ст. 38 КЗпП, за якими роботодавець мусить розірвати трудовий договір у строк, в який просить працівник.

Перелік поважних причин:

 • переїзд на нове місце проживання;
 • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
 • вступ до навчального закладу;
 • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
 • вагітність;
 • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
 • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
 • вихід на пенсію;
 • прийняття на роботу за конкурсом.

У кожному разі працівник повинен надати роботодавцю документи, що підтверджують існування підстав. В такому разі роботодавець зобов’язаний звільнити співробітника у термін, про який той просить, без відпрацювання двох тижнів. Тобто, відпрацювання після звільнення за власним бажанням неможливе, якщо в заяві працівник зазначить хоча б одну з перелічених вище причин.

Ще варіантом є звільнення за власним бажанням без відпрацюванням двох тижнів, можливе, коли роботодавець не дотримується законодавства про працю, умови колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП).

Наступною можливістю припинення трудового договору є угода сторін, що передбачена п.1 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Звільнення за згодою сторін передбачає, насамперед, домовленість між роботодавцем та працівником — день звільнення  визначається сторонами за взаємною згодою. Так працівник може бути звільнений вже наступного дня, якщо про це він домовився з роботодавцем.

Відповідно до п. 1 ч. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» №9 від 06.11.1992 року при домовленості між працівником і власником підприємства,  установи,  організації  або уповноваженим ним органом про припинення трудового договору за п. 1 ст. 36 КЗпП  (за згодою сторін) договір припиняється в строк,  визначений сторонами.  Анулювання такої домовленості  може мати   місце   лише   при  взаємній  згоді  про  це  власника  або уповноваженого ним органу і працівника.

Також якщо ви найманий працівник на сезонні роботи, то Ви маєте право достроково за власною ініціативою розірвати трудовий договір. Втім лише за наявності причин, передбачених ч. 1 ст. 38 КЗпП України:

 • у разі хвороби працівника чи інвалідності, що перешкоджають виконанню роботи за договором;
 • порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору.

При цьому про звільнення попереджати роботодавця потрібно письмово за 3 дні.

Якщо ж Ваші законні права та інтереси було порушено, рекомендуємо звернутись до юриста за кваліфікованою юридичною допомогою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021