КОРИСНІ СТАТТІПро пенсіїЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ПЕНСІЯ ВІЙСЬКОВИХ ТА ПРАВООХОРОНЦІВ

03.12.20210

Особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ,  Державній кримінально-виконавчій службі України, органах і підрозділах цивільного захисту та багатьох інших структурах — мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Як правильно розрахувати розмір пенсії зазначених категорій та чому більшість військових отримують на сьогодні удвічі меншу пенсію?

         Розмір військової пенсії залежить від численних факторів — таких, як звання особи, що виходить на пенсію, остання посада звільненого, вислуга років. При оформленні пенсії у зв`язку з отриманням інвалідності (чи переходом на неї вже будучи пенсіонером) — колишній військовослужбовець має можливість розрахувати свою пенсію із відсоткового розміру, що відповідає групі інвалідності та не залежить від вислуги років.

Основний розмір військової пенсії розраховується із заробітної плати за відповідною посадою. Якщо особа вперше виходить на пенсію — у розмір грошового забезпечення увійдуть посадовий оклад, оклад за військове звання, премія та інші надбавки, які майбутній пенсіонер отримував під час служби.

Якщо пенсіонер-силовик оформлював пенсію хоча б декілька років тому, він отримає набагато нижчу виплату, аніж повинно бути. Все через те, що законодавство працює у бік її постійного зниження.

Наприклад, у 2011 (Закон №3668-VI) та 2014 (Закон №1166-VII) роках Пенсійний фонд знизив максимальний відсотковий розмір пенсії з 90% до 80% та 70% відсотків відповідно. Тобто на сьогоднішній день пенсіонери, що колись отримували 90% забезпечення — отримують лише 70% та навіть не здогадуються про порушення своїх прав.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Пунктом 1 Постанови  передбачено перерахунок військових пенсій з урахуванням лише розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та  відсоткової надбавки за вислугу років. Таким чином, усі пенсіонери, що звільнилися зі служби до березня 2018 втратили приблизно половину своєї пенсії у вигляді таких складових, як надбавка за особливості проходження служби, надбавка за таємність, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за кваліфікацію, премія та ін.

На сьогоднішній день “отримати право” на справедливий розмір пенсії, яка була знижена під час проведення перерахунків можливо лише через суд. Звернувшись із заявою до  Управління Пенсійного фонду, особа має право отримати розрахунок своєї пенсії на час її призначення, до проведення перерахунку та на поточний місяць. Таким чином пенсіонер має можливість дізнатися , за рахунок яких саме знижень недоотримує належні йому кошти та при юридично грамотних діях поновити свої права через суд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://merezha-prava.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/logo.png
м. Київ, вул. Лютеранська, 27/29; м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 55; м. Вінниця, вул. Микола Оводова, 15
glazovandpartners@gmail.com

Підпишіться на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Всі права захищені. Використання матеріалів даного сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

Copyright © МЕРЕЖА ПРАВА 2021